Druhy cvičení

POWER YOGA

Cvičení vycházející ze základů yogy je založeno na opakování základních ásan /prvků, pozic/. Za nejdůležitejší považujeme při cvičení power yogy synchronizaci pohybu vašeho těla s rytmem vašeho dechu, tak aby dodával vašemu tělu energii. Toto cvičení pozitivně ovlivňuje Vaší psychickou i fyzickou kondici, odbourává stres, napětí a svalové dysbalance. Cvičení zahajuje krátké zahřátí pomocí hlubokého dechu, soustředění se a koncentraci na sebe sama. Lekce pokračuje soustavou poloh tvz. „Pozdrav slunci – Sun Salutation“ – což jsou dynamicky prováděné ásany v součinnosti s dechovými technikami. Opakování těchto pozic vede k rychlému zahřátí a protažení celého těla tak, aby bylo připravené na důkladné protažení, posílení a závěrečné uvolnění. V průběhu lekce jsou kombinovány polohy ve stoje, v sedě, leže, obrácené polohy, rovnovážné polohy – balance. Vhodné pro ženy i muže každého věku.

jogin

 • vhodné je příjemné oblečení
 • cvičíme naboso a na nekluzkém povrchu (podložka, podlaha)
 • odložte šperky a vše, co by tížilo tělu
 • 2-3 hodiny nejíst před cvičením
 • nepožívejte žádné podpůrné látky před začátkem lekce
 • cvičte jen tehdy, jste – li zdraví
 • necvičte při bolestech čehokoliv (není vhodné ani při menstruaci), při zánětech,
  zvýšeném krevním tlaku 
  (energie z yogy ho spíš ješte zvýší)
  krátce po operacích, v pokročilém těhotenství
 • necvičit a konzultovat s lékařem (rakovina, cukrovka, vysoký krevní tlak, epilepsie,
  srdeční choroby, HIV, meningitida, roztroušená skleróza..)

jogin2

Jemná ranní jóga – pro pružné svalstvo a vyrovnanou mysl, lekce začínají relaxací a postupným přidáváním asán tak, abychom se po ránu protáhli a nabili energií.

Energy flow PY – dynamické provádění jógových asán se zaměřením na rozproudění energie v rytmu našeho dechu, kdy jednu svalovou skupinu posilujeme, druhou zároveň protahujeme a pak naopak, neboť protiklady se přitahují a navzájem se doplňují v ideální celek. Zbavujeme se tím svalových dysbalancí a narovnáváme nejen své tělo, ale očišťujeme svou mysl od napětí a stresu.

Jóga pro zdravá záda – jóga působí kladně na celý pohybový aparát a lekce pro zdravá záda je přímo zaměřena na tuto oblast. Naučíte se správnému držení těla, které s bolestí zad přímo souvisí, zpevníte břišní svaly a společně se soustředíme na účinné uvolnění bederní oblasti. Lekce mají především preventivní charakter, proto trpíte-li dlouhodobými bolestmi zad, případně máte jakákoli zdravotní omezení, měli byste se vždy před zahájením lekcí poradit s lékařem.

AEROBIK

Aerobní cvičení – aerobní právě proto, že cvičení probíhá v intenzitě, která umožňuje stálý přísun kyslíku. Při cvičení bychom se měli příjemně potit a stačit pravidelně dýchat. Při aerobiku jsou nejvíce namáhány svaly dolních končetin. Choreografie dávají lekci náplň, cíl a motivační gradaci. Vzhledem ke své nabídce různých stupňů intenzity je klasický aerobik vhodný pro širší spektrum věkových kategorií. Ráda jej doporučím zejména těm, kteří mají v oblibě cvičení s hudbou, smysl pro rytmus a tvořivost.

aero

BODYSTYLING

Aerobní vytrvalostně silové cvičení. Podstata je ve výběru cviků zaměřených na jednotlivé svalové partie s cílem dokonalého fyziologicky vyváženého tréninku celého těla. Nemělo by tedy dojít k přetrénování některé části. Výsledkem je symetrická pevná postava i dobrý zdravotní stav. Bodystylingem tělo tvarujeme, někde více, někde méně, ale mýtus „potřebuji zhubnout stehna“ je mylný. Odbourávání tuků probíhá vždy na celém tele! Lekce mohou být velice pestré. Používají se různá náčiní (posilovací gumy, činky, stepy a další). Umocní se tím zatížení konkrétních partií, a tím i výsledný efekt.