Na začátku roku si většina z nás dává různá předsevzetí. Mezi nejčastější patří : zhubnu, začínám cvičit, už se opravdu začnu pořádně učit cizí jazyk… a podobně. Pokud patříte mezi ty, co se rozhodli začít s power yogou, mám pro Vás pár rad do začátku (anebo si aspoň připomeňme):
Ať už se rozhodneme pro jakýkoli druh pohybu, měli bychom brát v úvahu naše případná zdravotní omezení. V tomto případě necvičte s vysokým krevním tlakem, v pokročilém stádiu těhotenství, při zánětech, krátce po operacích a máte-li jakékoli pochybnosti, poraďte se s lékařem. Pokud máte akutní potíže s pohybem, nebojte se před hodinou na tento problém lektora upozornit. Během cvičení by vás nemělo nic bolet, poslouchejte tedy své tělo, cvičte v rámci svých možností a nesnažte se za každou cenu dostat do extrémních pozic. To není účel a rozhodně si tím nepomůžete.
Vyberte si pohodlné oblečení, nic by Vás nemělo tlačit, omezovat v pohybu. Ale pozor na příliš volné tričko, které Vám bude během „střechy“ padat přes hlavu a Vaši pozornost jen rozptylovat. Doporučuji si sebou kromě ručníku a podložky přibalit i nějakou mikinu, případně ponožky, aby vám koncem hodiny při relaxaci nebylo chladno.
Poslední jídlo byste si měli dát nejpozději 2 hodiny před lekcí a měli byste do té doby vypít i dostatečné množství tekutin, protože během cvičení se nepije. Napít se těsně před hodinou nemá smysl, jen si zatížíte žaludek. Účinky ze cvičení ještě chvíli „dobíhají“, takže první jídlo (a ideálně i sprcha) by nemělo přijít dřív než hodinu po lekci.
Není důležité, jestli jste začátečník nebo pokročilý, během lekce si všichni přijdou na své. Jestliže začínáte, nechte si poradit a cvičte jednodušší varianty. Brzy jistě poznáte, kdy je čas jít dál. První hodinu budete hlavně „pokukovat“ po lektorovi, ale časem si cvičení určitě užijete.